Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66
22 301 59 67

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Naprawa dachu. Remonty dachów Warszawa

O tym, czy dach pokryty papą wymaga jedynie naprawy, czy też konieczne jest położenie nowego pokrycia, decyduje skala uszkodzeń. Gdy na dachu płaskim jest tylko kilka pęcherzy, z pewnością nie trzeba układać nowego pokrycia. Niezbędna jest jednak likwidacja purchli. Należy w tym celu ostrożnie je przeciąć – najlepiej wtedy, gdy na dworze jest słoneczna pogoda. Trzeba też pozwolić wyschnąć podłożu pod nimi – przynajmniej przez parę godzin – a następnie nadmiar papy (powstały w wyniku jej rozciągnięcia) usunąć, a dziurę starannie zakleić warstwą papy.

Spękania powstające na pokryciach dachowych z papy dotyczą zarówno dachów płaskich, jak i skośnych. Takie uszkodzenia można naprawić i odwlec moment układania nowego pokrycia nawet o kilka lat. Można to zrobić masą dyspersyjną lub asfaltowo-gumową. Jednak to konserwacja doraźna – brak posypki sprawia, że nawet naprawiony dach jest nadal bardzo podatny na wpływ czynników atmosferycznych – przede wszystkim promieniowania słonecznego. Pokrycia dachowe z pap klasycznych, pap termozgrzewalnych, z mas asfaltowych itp. nie są jednak wiecznie trwałe i wymagają przeglądów, napraw i konserwacji lub regeneracji.

Konserwacja pokrycia dachu wydłuża jego żywotność i szczelność, tym samym pozwala uniknąć znacznie wyższych wydatków związanych z remontem czy wymianą pokrycia.

Kiedy i jak często wykonywać prace konserwacyjne? Pokrycia wykonane z pap klasycznych i termozgrzewalnych niemodyfikowanych wymagają konserwacji już po okresie 2 lat eksploatacji. Jednakże stosowane w ostatnich latach lepsze jakościowo papy oraz nowoczesne preparaty konserwujące pozwalają na przeprowadzenie pierwszej konserwacji nawet po 4 latach. Zawsze jednak pokrycia muszą spełniać poniższe warunki:
- papa ostatniej warstwy nie może być zbyt wyjałowiona i osłabiona - musi wytrzymać skurcz mas asfaltowych występujący przy odparowywaniu rozpuszczalnika lub wody;
- papy powinny być związane z podłożem i ze sobą;
- pokrycie nie było zbyt często naprawiane.