Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Wysyłając formularz oświadczam że zapoznałem się z treścią polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przedstawienia oferty.

Izolacja balkonów i tarasów Warszawa

Izolacja przeciwwilgociowa (hydroizolacja) balkonów lub tarasów musi być wytrzymała, odporna na stałe zawilgocenie i elastyczna, ponieważ jest narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczna. Najczęściej stosuje uszczelnienie zespolone, czyli hydroizolacja z elastycznych mikrozapraw (zwanych także szlamami) w połączeniu z okładziną ceramiczną jako warstwę ochronną, choć spotyka się rozwiązania polegające na wykonaniu elastycznej, poliuretanowej powłoki żywicznej (tylko dla balkonu, nie dla tarasu). Drugi wariant zakłada, że część wody wnika w specjalną warstwę drenującą i jest przez nią odprowadzana poza konstrukcję. Wykończeniem powierzchni mogą tu być płytki ceramiczne (jako warstwę drenującą stosuje się jastrych wodoprzepuszczalny – wykonany na grubym kruszywie), układane na kleju, ale bez izolacji podpłytkowej ze szlamu.

Kolejnym sposobem jest uszczelnienie balkonu, tarasu z powierzchniowym odprowadzeniem wody. Wykonuje się je bezpośrednio na płycie konstrukcyjnej lub warstwie spadkowej, dla tarasu na jastrychu dociskowym z dwóch warstw szlamu elastycznego. Krawędź styku ze ścianą uszczelnia się taśmą wklejoną w pierwszą warstwę szlamu. Często spotykane są także płyty betonowe układane na specjalnych podstawkach lub warstwie płukanego żwiru. Wariant drenażowy stosowany jest znacznie częściej na tarasach niż na balkonach.