Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Wysyłając formularz oświadczam że zapoznałem się z treścią polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przedstawienia oferty.

Izolacja pionowa umieszczona na powierzchni ścian fundamentowych zapobiega dostawaniu się do murów wilgoci z otoczenia, na przykład wód opadowych czy gruntowych. Sama izolacja musi być też prawidłowo zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, by nie stracić swoich właściwości. Wyróżniamy kilka rodzajów hydroizolacji pionowej:

Lekka – chroni budynek przede wszystkim przed wilgocią z gruntu czy opadami. Stosowana w przypadku gdy grunt na którym stoi dobrze przepuszcza wilgoć, w związku z czym nie naraża fundamentów na zbyt intensywne zawilgocenie. Wykonuje się ją masami bitumicznymi nakładając 2-3 powłoki na ścianę fundamentu

Średnia – podobnie jak lekka chroni dom przed wilgocią z gruntu i opadami, ale stosuje się ją na gruntach nieprzepuszczalnych, na których może odkładać się woda (w gruntach gliniastych i pylasto-ilastych). Przeważnie stosuje się papy na lepiku lub folie polietylenowe lub membrana EPDM.

Ciężka – ciężka izolacja fundamentów chroni dom w ekstremalnych wypadkach, a więc przed wodą napierającą na budynek. Oprócz idealnej izolacji musi być również odporna na ciśnienie wywierane przez wodę. Taką izolację fundamentów stosujemy wówczas, gdy poziom lustra wód gruntowych znajduje się powyżej poziomu spodu fundamentowania (okresowo, lub stale). Przeważnie stosuje się papy na lepiku lub folie polietylenowe lub membrana EPDM.