Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Wysyłając formularz oświadczam że zapoznałem się z treścią polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przedstawienia oferty.

Jednym z ważniejszych etapów budowy lub remontu jest murowanie ścian. Do tego potrzebna jest dobrze przygotowana zaprawa – wytrzymała, a jednocześnie odporna na czynniki zewnętrzne. Obecnie w murarstwie stosuje się kilka rodzajów zapraw. Obok zapraw cementowych, najczęściej spotyka się zaprawy cementowo-wapienne, ciepłochłonne czy klejowe. Najbardziej popularne są te pierwsze – będące mieszanką cementu i kruszywa mineralnego. Przed rozpoczęciem właściwych prac murarskich należy sprawdzić poziomy we wszystkich narożnikach. Tym sposobem zapewnimy sobie prawidłowy przebieg dalszych prac. Aby zacząć stawiać ściany, należy również odpowiednio przygotować podłoże i dobrać odpowiednie bloczki. Najpierw stawiamy wszystkie narożniki – powinny one składać się co najmniej z trzech warstw elementów murowych. Między nimi wyznacza się używając sznurka murarskiego linię. Według tej linii stawia się pierwszą warstwę bloczków. Następnie kładzie się ją na 2,5 centymetrowej powłoce zaprawy murarskiej w celu korekty ustawienia elementów ściennych.