Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Wysyłając formularz oświadczam że zapoznałem się z treścią polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przedstawienia oferty.

Remonty i naprawy kominów Warszawa

Wystająca ponad dach część komina, najbardziej narażona na wpływy atmosferyczne, szybko niszczeje, jeśli została wykonana z nieodpowiednich materiałów, które szybko tracą wytrzymałość, kruszą się i odpadają fragmentami, co może nawet doprowadzić do zawalenia się komina.

Remonty starych kominów sprowadzają się zazwyczaj do naprawy odcinka ponad dachem. Zwykle nie remontuje się natomiast zniszczonych kanałów spalinowych; zamiast je naprawiać, montuje się w nich wkłady kominowe. Na kominach otynkowanych bardzo często dochodzi do odparzenia tynku, który wskutek tego łatwo odpada. Odpadający tynk może niszczyć pokrycie dachowe, a woda zalegająca w zakamarkach i pęknięciach spowoduje przyspieszone niszczenie cegieł, z których komin wymurowano. Trwałość nowej wyprawy tynkarskiej na kominie można przedłużyć przez zastosowanie tzw. warstwy sczepnej ze specjalnych preparatów poprawiających przyczepność, a także przez dodanie do zaprawy substancji zwiększających jej szczelność i mrozoodporność