Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Wysyłając formularz oświadczam że zapoznałem się z treścią polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przedstawienia oferty.

Strop nad najwyższą kondygnacją mieszkalną może mieć inną konstrukcję niż pozostałe stropy w domu. Zwłaszcza gdy projekt zakładał, że znajdująca się nad nim przestrzeń ma charakter nieużytkowy. Taki strop należy sprawdzić obliczeniowo i w razie potrzeby wzmocnić. Najłatwiej usztywnić go zbrojoną warstwą betonu albo podkleić od spodu pasy taśm z włókien węglowych. Można też dołożyć belki stropowe, podeprzeć konstrukcję podciągiem lub filarem albo wypełniać pustki w elementach stropowych (na przykład kanałach płyt), uzyskując w ten sposób dodatkowe wzmocnienie. Rozwiązanie zawsze musi być zaplanowane przez konstruktora. Na stropie trzeba ułożyć nowy podkład podłogowy. Choć ma on tylko kilka centymetrów grubości, jest sporym obciążeniem dla konstrukcji stropu i jego podpór.