Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Firma budowlana - najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Kontakt z nami

MIWOBUD - Wojciech Królewiak
00-626 Warszawa
ul. Marszałkowska 9/15 lok.5

miwobud@gmail.com
tel 606 22 37 66

FB YT

Imię i nazwisko

Twój adres e-mail

Czy jesteś robotem?

Zapytanie

Wysyłając formularz oświadczam że zapoznałem się z treścią polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przedstawienia oferty.

Wybór pokrycia dachowego wiąże się z ceną, a także preferowanymi względami estetycznymi i technicznymi. Dla rozwiązań konstrukcyjnych jednym z najistotniejszych aspektów jest ciężar pokrycia. Im cięższy dach, tym łatwiej o zmiany w rozstawie łat oraz przekrojach krokwi. W budownictwie mieszkaniowym wyróżnia się pokrycia ciężkie (dachówki ceramiczne oraz cementowe) i pokrycia lekkie (papy, blachy dachowe, gonty bitumiczne). Ważny jest także kąt pochylenia połaci dachowej, albowiem większość materiałów pokryciowych można używać wyłącznie przy ściśle określonym kącie pochylenia.

Wyróżniamy następujące rodzaje pokryć dachowych w budownictwie:

Dachówki ceramiczne są one wytwarzane z uszlachetnionej gliny i posiadają rozmaite kształty, przekroje (płaski, wyprofilowany) i o różną głębokość tłoczenia. Do zalet dachówek ceramicznych zaliczamy: dużą odporność na zmiany temperatury oraz ogień; trwałość, tłumienie hałasów z zewnątrz; łatwość wymiany pojedynczej dachówki, która uległa zniszczeniu; można ich używać nawet przy najbardziej skomplikowanym kształcie dachu; dachówki zapewniają doskonałą wentylację dachu.

Dachówki cementowe (betonowe) Produkowane są z mieszaniny cementu, wody, piasku, pigmentów i plastyfikatorów. Tak wyrobiona masa betonowa jest walcowana, cięta oraz wytłaczana w formach aluminiowych. Tego rodzaju dachówki są dużo tańsze od ceramicznych. Dachówki cementowe warto wybrać ze względu na: ich trwałość, niepalność i dobre tłumienie hałasu, łatwość w naprawie (tych elementów, które uległy uszkodzeniu, a nie całości pokrycia), wytrzymałość na zmiany temperatury oraz promieniowanie UV, dobrze zabezpieczają przed porastaniem mchem, ograniczają również występowanie wykwitów wapiennych, montaż tego rodzaju pokrycia nie wymaga odeskowania więźby dachowej, nadają się do dachów o skomplikowanych kształtach.

Blachy dachowe (blachodachówki, blacha trapezowa i blachy płaskie) Występują w formie arkuszy. Wykonuje się je z cyny, stali ocynkowanej, aluminium czy miedzi. Te z dodatkiem aluminium są odporne na korozję. Ponadto blachy dachowe są: materiałem niepalnym, szczelnym, trwałym, elastycznym, tanim i lekkim.

Papa wyrabia się ją z warstwy nośnej (bądź kilku warstw), którą stanowi osnowa nasycona materiałem bitumicznym.

Gonty (dachówki) bitumiczne są to prostokątne pasy wykonane z modyfikowanej papy asfaltowej. Dolne krawędzie tych prostokątów są wycinane w różne kształty, dzięki czemu gonty przypominają z wyglądu dachówki.